KPSS ÖABT sonuçları açıklandı

2016-09-03 12:38:00
KPSS ÖABT sonuçları açıklandı

AA

KPSS ÖABT sonuçları açıklandı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sonuçları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) internet sitesinde açıklandı.

 

ÖSYM'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, öğretmen adaylarının 20 Ağustos'ta gerçekleştirilen testlerin sonuçlarını "https://sonuc.osym.gov.trweb linkine kimlik bilgileri ve şifrelerini girerek öğrenebildiği bildirildi.     

Kimya Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 5'inci sorunun "A" olarak girilmiş cevabının "D", Türkçe Öğretmenliği Testi'ndeki 43'üncü sorunun "E" olarak girilmiş cevabının da "C" olarak değiştirildiği belirtilen açıklamada, Rehber Öğretmenliği Testi'ndeki 17'nci, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi'ndeki 37 ve 39'uncu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testi'ndeki 8'inci, Türkçe Öğretmenliği Testi'ndeki 14 ve 46'ncı soruların iptal edilmesine karar verildiği duyuruldu.     

Açıklamada, iptal edilen soruların ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru yanıtlanmış kabul edilerek değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı kaydedildi.

Kaynak : HÜRRİYET Eğitim

0
0
0
Yorum Yaz