Türk olmaktan gurur duyuyorum

2010-05-02 16:47:00
http://ultrahoroz.ul.ohost.de/Turkgencleri/Ne%20mutlu%20turkum%20diyene.JPGTürk olmaktan gurur duyuyorum Blogcu Arkadaşımız çok güzel bir konu açmış bende bu konuyu okudum ve benim sitede de yayımladımgerçi izin almadım ama beni anlıyacağını biliyorum.

Merhaba arkadaşlar;

Dün bir çok blogcu arkadaşa arkadaşlık isteği gönderdim. Yazdıklarımı daha fazla blogcu arkadaşla paylaşabilmek için. Kabul eden olur veya reddeden olur, önemli değil, canları sağolsun.

Yanlız bir blogcu üyesinin red gerekçesi beni gerçekten üzdü. Sloganımda yazan "Ne mutlu Türk'üm diyene" ifadesinin inançlarına ters düştüğün ve bu sebeple beni arkadaşı olarak kabul edemeyeceğini belirtmiş.

Şimdi soruyorum sizlere Türk olmak ve bundan gurur duymak ne zaman suç oldu. Bir Fransız, bir Alman, bir İtalyan, hatta Amerikalı kendi milleti için aynı ifadeyi kullanır mı ?

Elhamdülillah, hepimiz müslümanız. Müslüman olmak, Türk olmayı inkar etmeyi mi gerektirir ? Osmanlı padişahları hem Türk, hem halife değil miydi ?

Doğrusuyla yanlışıyla bezim atalarımız, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarını kuran millet değil midir? Atalarımız onlarca haçlı seferini bozguna uğratıp, İslam dünyasına adeta kalkan olan bizim atalarımız, biz Türkler değil miyiz? Yine MS 751 Araplarla Türkler birlik olup Talas savaşında ön asyanın çin egemenliğine geçmesine engel olan biz Türkler değil midir?

İslam dünyasına ve müslümanlığa en fazla katkı sağlayan biz Türkler değil miyiz ki; Türk olmaktan övünç duymak bizim dini inançlarımıza ters düşsün. Osmanlı yıkıldıktan sonra İslam Dünyası Avrupalıların sömürgesi olmadı, halen yarı sömürge değiller mi? Bütün petrol yataklarının işleticisi Amerikalılar ve İngilizler değil midir?

Selçuklu ve Osmanlı İmpatarorluğunu kuran, Kurtuluş Savaşında kahramanlıklar göstererek Anadoluyu vatan olarak bize bırakan aziz atalarımızla ve  Türk olmakla gurur duyuyorum.

Yine Atatürk'ün dediği gibi "Ne mutlu, Türk'üm diyene"

 

benyaziyorum.blogcu.com

16
0
0
Yorum Yaz